^У гору
Get Adobe Flash player

Державна служба якості освіти України

Гурток з фітнесу "СтартАп"

    Колектив нашого дошкільного закладу «Теремок» активно працює над впровадженням в навчально-виховний процес здоров’язбережувальних та здоров’ятворчих технологій.
    Однією з таких технологій є степ - аеробіка.
    Для дітей старшого дошкільного віку функціонує гурток з степ-аеробіки «Топотушки», на заняттях якого наші вихованці опановують цей вид дитячого фітнесу.
    Степ-аеробіка - це танцювальні вправи на спеціальній платформі, під час яких потрібно підніматися і опускатися в ритмі музики, у поєднанні із звичайними танцювальними рухами. В результаті занять степ – аеробікою тіло буде більш струнким, гнучким, пластичним і витривалим. Аеробіка надає позитивну дію на весь організм, зміцнюючи дихальну, серцево-судинну, м'язову й нервову системи, розвивається діяльність вестибулярного апарата.
    Наші вихованці дуже полюбляють такі заняття, що пояснюється наступними факторами:
      - основні рухи прості і цілком доступні дітям дошкільного віку без спеціальної рухової, зокрема танцювальної, підготовки ;
      - тренінг проводиться в знайомій обстановці, кожен, хто займається, виконує вправи на своєму постійному місці. Платформа виступає «будиночком» - індивідуальним простором дитини і тому стає улюбленим спортивним інвентарем;
      - вправи виконуються під сучасну ритмічну музику, темп якої дає змогу реалізувати потреби дитини в русі і одночасно психологічно розслабитися.
    Загалом, регулярні заняття аеробікою надають оздоровчу та тонізуючу дію на організм дитини, в процесі занять аеробікою поліпшується діяльність серцево-судинної та дихальної систем, підвищується працездатність, укріплюються кісткова та м'язова тканини. Аеробіка вважається однією з ланок у розвитку координаційних здібностей і функціональних сил організму у дітей дошкільного віку і, як наслідок, впливає на зміцнення здоров'я дітей.
    А якщо глибше розглядати вплив аеробіки на дитячий організм, то можна зазначити, що аеробіка допомагає впоратися з фізичними й емоційними стресами протягом дня, адже служить діючим засобом проти емоційних розладів дітей. Також аеробіка захищає від ризику серцевих захворювань. З високим рівнем аеробної тренованості зв'язане збільшення життєвої ємності легенів. Ті, хто регулярно тренується – більш впевненні в собі і енергійніші, самостійніші та сміливіші. Під час занять степ - аеробікою у дітей підвищується настрій, з’являється відчуття радості, задоволення.
    Завдання степ – аеробіки :
      - формування правильної постави та зміцнення опорно-рухового апарату;
      - попередження плоскостопості - зміцнення м'язів стопи і гомілки ;
      - розвиток і зміцнення всіх м'язових груп ;
      - підвищення функціональних можливостей вегетативних органів, зміцнення серцево-судинної і дихальної систем, оптимізація травлення і теплорегуляції, поліпшення обмінних процесів і попередження застійних явищ ;
      - поліпшення координації рухів, сили, швидкості, витривалості ;
      - формування рухових умінь і навичок;
    По спостереженням за дітьми по ходу засвоєння ними комплексів вправ з степ-аеробіки можна однозначно зробити висновок, що заняття степ - аеробікою зміцнюють віру у власні сили, надають упевненості в собі. А також, спрямовані на виховання та підтримку у дітей вміння в потрібний момент мобілізувати всі свої сили, а стандартні рухи виконувати з мінімальним зусиллям, напружуючи тільки необхідні групи м'язів, тобто вміння економно і вільно рухатися, раціонально витрачати сили у повсякденному житті. Досвід моєї роботи показав, що заняття степ-аеробікою позитивно впливають на фізичну підготовленість, на, працездатність; силову підготовленість - силу м'язів черевного преса, плечового поясу, м'язів стегна; гнучкість і розвиток координаційних здібностей. Кожна дитина на заняттях знаходить фізичне і моральне задоволення, отримує заряд енергії та бадьорості, а також море позитивних емоцій, з ентузіазмом освоюючи нові програми з степ - аеробіки. А крім того, такі вправи відмінно тренують кардио та дихальну системи, виховують витривалість, розвивають силу, швидкість, спритність.
Copyright © 2014. ЗДО №11 "Теремок"