Графік роботи басейну
Понеділок:
9.30-10.30 середня група «Дзвіночок»
10.30-11.30 середня група «Гвоздичка»
11.30-12.30 середня група «Яблунька»
Вівторок
9.30-10.30 старша група «Ялинка»
10.30-11.30 старша група «Тополька»
11.30-13.30 старша група «Малинка»
Середа
9.30-10.30 середня група «Дзвіночок»
10.30-11.30 середня група «Гвоздичка»
11.30-12.30 середня група «Яблунька»
Четвер
9.30-10.30 старша група «Ялинка»
10.30-11.30 старша група «Тополька»
11.30-13.30 старша група «Малинка»
П’ятниця
9.30-10.30 молодша група «Конвалія»
10.30- 11.30молодша група «Полуничка»
11.30-12.30 молодша група «Тюльпан»
«Організація фізкультурно-оздоровчої роботи в басейні у дошкільних навчальних закладах»
Заняття з плавання є унікальним засобом позитивного впливу на організм дитини, вдосконалення рухів, розвиток фізичної витривалості, самостійності, наполегливості тощо.
Навчання плавання у дошкільних закладах може розпочатися з третього року життя. Найдоцільніший час для занять: після сніданку з 9.30 до 12.30, після денного сну - з 15.15 до 17.30. При цьому враховується, що заняття з плавання можна проводити не раніше, ніж через 30-40 хв. після їжі та не пізніше ніж за 1,5-2 години до нічного сну.
Заняття з плавання проводяться двічі на тиждень в старшій та середній групах, в молодшій один раз. У ці дні не плануються звичайні фізкультурні заняття та заняття фізичними вправами/фізкультурні комплекси під час денних прогулянок, а також дитячий туризм.
Заняття з плавання організовуються з окремими підгрупами дітей: 3-й рік життя - по 5-6 дітей, 4-й рік по 8-10, 5-7-й роки по 10-12 дітей.
Перші заняття короткотривалі - 5-7 хвилин. Поступово їхню тривалість для дітей третього року життя доводять до 10-15 хвилин, для дітей четвертого року життя - 10-20 хвилин, для дітей п᾽ятого року - до 20-25 хвилин, для дітей старшого дошкільного віку-до 30(40) хвилин. Заняттям в басейні мають обов᾽язково передувати гігієнічні процедури.
Навчання елементів плавання відповідно до програмових вимог організовується поетапно й спрямовані на реалізацію певних завдань, а саме:
-І етап (3-4-й роки життя) - ознайомлення дітей з водою та її властивостями, освоєння у воді;
-ІІ етап (4-5-й роки життя) - набуття дітьми умінь і навичок, які допомагають почуватися у воді впевнено (спливати, лежати на воді, ковзати по ній, видихати у воду, розплющувати очі у воді тощо);
-ІІІ етап (6-7-й роки життя)-навчання плавання певним способом та правильним узгодженням рухів рук, ніг і дихання, починаючи з полегшених способів (наприклад, плавання кролем на грудях і спині без виносу рук).
Типова структура заняття з плавання:
- розминка (з ходьбою, пробіжками, комплексом загально розвиваючих вправ, підготовчими до плавання вправами на суші); якщо ж немає місця для «сухого» плавання, розминка проводиться у воді;
- вправи на пересування (з ходьбою, бігом, підскоками), освоєння у воді (занурювання, затримка дихання, видих у воду, відкривання очей у воді, спливання тощо);
- спеціальні вправи на опанування певного способу плавання, засвоєння рухів рук, ніг, узгодженням рухів тощо), рухливі ігри у воді з використанням уже засвоєних умінь;
- вільне плавання.
Для виконання вправ та ігор, спрямованих на вивчення і вдосконалення рухів у горизонтальному, безопорному положенні у воді, рекомендується відводити до 80% часу основної частини заняття.
Правила техніки безпеки під час проведення занять у басейні
Плавання сприяє гармонійному розвитку дитини та корисне для її здоров'я, проте, будь-які заняття у воді завжди потребують особливої пильності та обережності, аби запобігти можливим нещасним випадкам.
-
Дітям заборонено пустувати під час занять у басейні, а також:
-
бігати у приміщенні басейну;
-
штовхати будь-кого у воду;
-
стрибати у воду з бортиків басейну;
-
кричати та симулювати потопання.
-
Діти мають заходити у воду або виходити із води тільки з дозволу інструктора з плавання:
-
у роздягальній діти роздягаються за допомогою дорослих, спершу приймають душ, потім одягають купальні костюми та шапочки для плавання. Після того вони йдуть на заняття і лише з дозволу та під наглядом інструктора з плавання спускаються в чашу басейну східцями, тримаючись за поручень.
-
Дитина може відвідувати басейн за станом здоров’я:
-
відвідують заняття з плавання лише ті діти, яким це можна за станом здоров’я.
-
Для того, щоб зайти до басейну, дитина повинна мати з собою:
-
купальний костюм або плавки;
• шапочку для басейну ;
• рушник;
• набір гігієнічних засобів для душу.