Семінар-практикум «Едьютейнмент: навчання як розвага» новітня освітня технологія.

Був проведений з метою ознайомити педагогів з особливостями нової технології – едьютейнмент, яка поєднує в собі розважальні прийоми, методи інтерактивного й активного навчання, мотивацію до пізнання та взаємодії.

Вправа «Склади тему семінару»

ю.

Поняття edutainment складається з двох об'єднаних в одне слів: education (освіта) і entertainment (розвага). Це поняття означає «навчання через розвагу».

Практична частина

Вітаємо вас на Шоу Іскорок!

Дослід «Пори року»

А куди ж ми відправимося сьогодні?

Дійсно, сьогодні ми будемо мандрувати Україною.

Розвивальна вправа «Упізнай прапор»

Дидактична гра «Склади карту України»

Віртуальні подорожі Україною

vhttps://guide.kyivcity.gov.ua/virtual-tours

vhttps://life.pravda.com.ua/travel/2021/01/29/243805/

vhttps://ex.kiev.travel/ua?

Вправа «Розкажи про своє улюблене місце

«Казку про машину часу».

Добігає до завершення наша подорож.  «Напиши мені побажання»

Отже, едьютейнмент - особливий тип навчання, який ґрунтується на розвазі і формуванні первинного інтересу до предмета з отриманням задоволення від процесу навчання і стійким інтересом до процесу навчання.

Тому освітянам, і в першу чергу педагогам закладів дошкільної освіти, вже час потрошку переймати досвід колег, які активно впроваджують технології едьютейнменту, і направити максимум уваги та зусиль у потрібне русло. Великі зміни починаються з маленьких кроків.

Новий рік

Новий рік – найулюбленіше свято дітвори. Малята з нетерпінням його чекають, адже завжди отримують подарунки, а новорічне свято з ялинкою, хороводом, танцями, забавами, запам’ятовується їм на цілий рік. Для створення зимової, казкової атмосфери напередодні свята, починають готуватися вихователі разом з батьками та дітками. Ми прикрашаємо ялинку та залу гірляндами, красивими іграшками, сніжинками. Також розмальовуємо вікна тематичними візерунками на виставку «Зимове віконце».

Це красуні ялинки, біленькі сніговики, чарівні кошики, зимові пейзажі з цікавими сюжетами. Всі новорічні прикраси та композиції гарні, яскраві, оригінальні, виконані з великим натхненням, фантазією та любов’ю.

Ну і звичайно ж, разом із дошкільниками готуємо святкові концерти, сценарії. На святкових ранках всі занурюються у казку. Ми веселимося, проводимо різні конкурси, танцюємо, співаємо. Це завжди дуже цікаво не лише дошкільникам, а й їхнім рідним.

Усі святкують та розважаються. А по закінченню свята діти обов'язково отримують смачні подарунки.

Вітальна-листівка для ЗСУ

На передодні зимових свят наш заклад привітав захисників, відправивши вітальні посилки від малят, батьків та працівників закладу.
Діти виготовили привітання власноруч, батьки та працівники підготували необхідні теплі речі, засоби гігієни та смаколики.

Які доїхали завдяки нашим найріднішим ЗАХИСНИКАМ

ПЕДАГОГІЧНА РАДА -ПРЕЗЕНТАЦІЯ

«Безпека та здоров’я дітей – найважливіший аспект освітнього процесу в ЗДО»

1.Про виконання рішень попередньої педагогічної ради (директор Ботвіновська О.В.).

1. Виховання у дошкільників основ особистої безпеки та норм поведінки в надзвичайних ситуаціях. (вихователь Рибалка І.В.).
3.Формування основ безпеки та здоров’я в дітей під час організації фізкультурно - оздоровчої роботи  (інструктор з фізкультури Вороніна Н.В.).

1. Організація безпеки життєдіяльності як важливого аспекту виховання здорової дитини в сучасному світі. (довідка в\м Якименко С.М.)
5.Презентація платформи розвитку дошкільнят НУМО.
- вистава Іскорки суперсил «Вступний сценарій»

- знайомство з платформою з головною сторінкою та вкладками платформи для дітей та дорослих
- перегляд анімаційних мультиків з різних вкладок
- знайомство з скринькою «Відкривай та розвивай!»

Рішення

ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ –ПРЕЗЕНТАЦІЇ

ЗДО№11 «Теремок» (ясла-садок) від 29.11. 2023 р. на тему: «Безпека та здоров’я дітей – найважливіший аспект освітнього процесу в ЗДО»

1. Стан роботи дошкільного закладу над формуванням основ безпеки життєдіяльності та здоров’я дітей – найважливіший аспект освітнього процесу в ЗДО оцінити, як «задовільний».

2.Продовжувати ознайомлення дітей з навколишнім життям, безпечною поведінкою, здоровим способом життя, сприятливими умовами побуту, щоб діти мали певні конкретні знання про навколишню дійсність, які б вони могли використати в іграх.

/систематично/

1. Формувати, зміцнювати здоров’я через фізкультурно-оздоровчу роботу

/систематично/

1. Підвищувати результативність виховання та навчання дітей через використання новітніх, ефективних форм і методів навчання та виховання, зокрема за допомогою платформи НУМО.

/До кінця навчального року/

1. Виховувати бажання берегти своє здоров’я та піклуватися про здоров’я близьких людей за допомогою тематичних тижнів «Малятко здоров’ятко», «Тиждені безпеки» відповідно до сезону, «Щоб здоровими зростати, корисну їжу слід вживати»

/04.12-08.12.2023,

15.04-19.04.2024,

22.01-26.01.2024/

6.Регулювати взаємини, вирішувати конфлікти, які виникають у процесі гри, використовувати ігри з метою створення педагогічно доцільного клімату в групі, залучати до ігрової діяльності сором’язливих, невпевнених, малоактивних дітей.

/систематично

Майстер-клас "Рухайся, стрибай - вправність розвивай!"

Провела інструктор з фізкультури Вороніна Н.В., ознайомивши колег з кардіонавантаженням та інвентарем який можна використовувати з дітьми в групових кімнатах, на прогулянках виконуючи вправи, які мають кардіонавантаження.

Перша група педагогів виконала вправи на кардіодрабинках.

Інша група мала змогу пограти в рухливі ігри з повітряним кульками та фітболами

Разом педагоги придумували власні вправи та ігри з тенісними м'ячиками, паперовими тарілочками, мочалками

Майстер-клас показав як можна використовувати будь який матеріал для рухової активності дітей.

Цікавий та пізнавальний захід мав безліч позитивних емоцій та набутого досвіду